UV Baskı Nedir?

Halk arasında kısaca UV Baskı olarak bilinen bu teknik aslında ultraviyole baskı anlamına gelmektedir. Her ne kadar baskı kelimesi kullanılsa da aslında bir kurutma tekniğidir. Güneş ışınlarına karşı yüksek dayanıklı süresi olan boyalar kullanılarak zemin üzerinde 1 saniyenin altında püskürtme ve kurutma işlemi gerçekleşmektedir. UV Baskı makinesi, bu tekniğe uygun olarak özel şekilde üretilmiştir. UV boyası yapısı gereği güneş, toz vs. Faktörlerden etkilenmez ve solma yapmaz. UV Baskı; cam, alüminyum, metal, ahşap, pleksi vb. birçok zemin üzerine uygulanabilmektedir.

Biliyor muydunuz?
UV Baskı, çevreye duyarlı ve doğa dostu bir baskılama-kurutma tekniğidir. Ayrıca uygulandığı zemin üzerinde 5 ila 8 yıl arası bir kalıcılık etkisine sahiptir.

UV Baskı Çeşitleri ve Uygulama Alanları

UV Baskı yaptırmaya karar verdiniz ya da düşünüyorsunuz. Ancak hangi zeminlere UV baskı yapılabileceği konusunda bazı endişeleriniz var. Örneğin malzemenin zarar görmesinden korkuyorsunuz. Ayrıca baskı güneşten solar mı, dış etkenlerden dolayı zarar görür mü diye düşünüyorsunuz. Tüm bunları çözüme kavuşturmak için size net bir yanıt verelim: boyutlara bağlı olarak UV Baskı neredeyse hemen her türlü yüzeye uygulanabilmektedir. Evet, UV baskı makineleri dijital baskı makinelerinden farklılık arz ettikleri için zemine uygulama ve kurutma süreleri çok daha hızlı ve kısadır. Üstelik hiçbir şekilde uygulandığı zemin üzerinde deformasyona yol açmaz. Zemin üzerini kazıma, doku bozma vb. durumlar oluşmaz.

UV Baskı genellikle;

  • Cam
  • Pleksi
  • Pleksiglass
  • Dekota
  • Ahşap
  • MDF
  • Bez veya perde
  • Metal
  • PVC

vb. zeminlerin üzerine başarıyla uygulanmaktadır. Bunun dışındaki zeminlere de uygulanabilir. UV baskı için zeminin düz ve ideal ölçülerde olması yeterlidir. Ne yazık ki 3 boyutlu cisimlerin bazı yüzeylerinde baskı yapılamayabilir. Ayrıntılı bilgi için WhatsApp butonu üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Ürün detaylarını öğrenmemizin ardından UV için uygun olup olmadığına dair kesin bir dönüş sağlayabiliriz.

UV Baskı Siparişi

UV Baskı siparişi mi vermek istiyorsunuz? İstanbul, Çağlayan’daki baskı atölyemizde 7 gün 24 saat sizin için UV Baskı hizmeti vermekteyiz. Dilerseniz hizmetlerimiz sayfamızdan diğer hizmetlerimizle ilgili bilgi de alabilirsiniz. UV Baskı çeşitleri dışında dijital baskı, fuar standı, sahne dekor tasarımı, araç giydirme gibi hizmetler de veriyoruz. Sağ alttaki WhatsApp butonu üzerinden bizimle iletişime geçip fiyat bilgisi alabilirsiniz.

UV Baskı Ürünler

Bazı farklı zemin uygulama örneklerimiz. Daha detaylı referans bilgisi almak için bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz. UV Baskı ile kutu üzerine baskı, cam üzerine baskı, metal plaka üzerine baskı, promosyon ürünler için baskı yapılabilmektedir. İstanbul içi UV baskı için gün içi teslimat hizmeti de sunulmaktadır. Toplu alımlarda %30’a varan indirim fırsatı devam etmektedir.

Mimaki UV Baskı Makinelerimiz ile 7 gün 24 saat ihtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz.

TOPLU SİPARİŞLERİNİZDE GEÇERLİ %30 İNDİRİM
İstanbul’dan verilen siparişlerde gün içi teslimat*

*Siparişlerin adeti ve baskının içeriğine göre gün içi teslimat değişiklik gösterebilir.
Teslimat süresiyle ilgili bilgi sipariş aşamasında müşteriye ayrıntılı şekilde verilmektedir.

Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayacaktır.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

WhatsApp - Sipariş Hattı