Sahne Dekor Tasarım, Hizmetleri ve Fiyatları - G24 Design
sahne-dekor-tasarimi

Sahne Dekor Tasarım

G24 Design olarak, organizasyon, defile, açılış, karnaval, festival, tören, gösteri, lansman, tiyatro vb. etkinlikler için sahne dekor tasarımı hizmeti sunuyoruz. Sahne ve dekor tasarımı, bir etkinliğin izlenmesi sürecinde her konum için manzara planlama, izlenceyi daha etkileyici hale getirme ve konuyla bütünleştirme uygulamasıdır. Sahne dekor tasarım bir ekip işidir. Sahnenin çiziminden üretimine, montajından kullanımına kadar profesyonellik gerektirir.

Sahne Dekor Tasarımı Nedir?

Sahne dekor tasarımı, bir etkinliğin izlenmesi sürecinde her konum için manzara planlama, izlenceyi daha etkileyici hale getirme ve konuyla bütünleştirme uygulamasıdır. Sahne tasarımı bir ekip işidir. Sahnenin çiziminden üretimine, montajından kullanımına kadar profesyonellik gerektirir.

Sahne Dekor Tasarımı Neden Önemlidir?

Sahne dekor tasarımı, bir etkinliğin izlenmesi sürecinde izleyicilerin etkinliği rahatlıkla takip etmesini sağlar. Ayrıyeten, ilgi çekici ve görselliği ön plana çıkarmak için yapılan düzenlemeler sayesinde etkinlik daha etkileyici hale gelir. Sahne dekor tasarımı, etkinliğin konseptine, film ve dizi senaryolarına, organizasyon amaçlarına uygun; modern estetik anlayış ve güncel teknolojiyle oluşturulur.

Sahne Dekor Tasarımı Nasıl Yapılır?

Sahne tasarımı ilk olarak hangi sektör ya da organizasyon için sahne tasarımı istenildiğinin öğrenilmesiyle başlar. Ardından tasarım yapılacak alanın boyutları incelenir, ölçüler alınır. Firmanın talepleri dinlenerek beklenti ve istekleri not alınır. Kurumsal kimlik öğeleri istenir, firma renkleri öğrenilir. Etkinliğin konusuna uygun modeller, mockuplar, maskotlar, karşılama panoları, kürsüler çizilir. Etkinlik sahnesinin tasarımı gerçekleştirilerek üretime geçilir. Görsel unsurlar, fiberglass ve strafor gibi üretim malzemeleri kullanılarak üretilir. Etkinlik mekanına sahne dekoru kurulur ve herhangi bir aksaklık olmaması için son kontroller yapılır.

Sahne Dekor Tasarımı Uygulamaları ve Örnekleri

Sahne dekor tasarımı, bir etkinliğin izlenmesi sürecinde her konum için manzara planlama, izlenceyi daha etkileyici hale getirme ve konuyla bütünleştirme uygulamasıdır. Sahne tasarımı bir ekip işidir. Sahnenin çiziminden üretimine, montajından kullanımına kadar profesyonellik gerektirir. Sahne dekor tasarımı son yıllarda tüm organizasyonlar için gerekli olan bir durum olmuştur. Tiyatro sahnelerinden dizi setlerine, açılışlardan festivallere kadar tüm etkinlikler için sahne tasarımı yapılabilir. Etkinlik konseptine, film ve dizi senaryolarına, organizasyon amaçlarına uygun; modern estetik anlayış ve güncel teknolojiyle sahne tasarımı oluşturulur. Dönem dekorları, karşılama üniteleri, akıllı kürsüler, reklam panoları, dummyler ve maketler üretilerek sahne tasarımı desteklenir.

Sahne dekor tasarımı uygulamaları, tiyatro, opera, bale gibi sahne sanatları ile organizasyon ve etkinlikler için hazırlanan, izleyicilerin etkinlikleri rahatlıkla takip etmesini sağlayan, ilgi çekici ve görselliği ön plana çıkarmak için yapılan düzenlemelerin tamamdır. Sahne tasarımı son yıllarda tüm organizasyonlar için gerekli olan bir durum olmuştur. Tiyatro sahnelerinden dizi setlerine, açılışlardan festivallere kadar tüm etkinlikler için sahne tasarımı yapılabilir. Etkinlik konseptine, film ve dizi senaryolarına, organizasyon amaçlarına uygun; modern estetik anlayış ve güncel teknolojiyle sahne tasarımı oluşturulur.

Sahne dekor tasarımı örnekleri, tiyatro, opera, bale, konser, açılış, defile, karnaval, festival, tören, gösteri, lansman vb. etkinlikler için hazırlanan sahne tasarımlarını kapsar. Örneğin, tiyatro sahnelerinde, sahne tasarımı, oyunun konusuna, mekanın özelliklerine, oyuncuların hareketlerine, ışıklandırmaya ve ses efektlerine uygun olarak yapılır. Opera sahnelerinde, sahne tasarımı, operanın konusuna, kostümlere, ışıklandırmaya ve sahne efektlerine uygun olarak yapılır. Açılışlarda, sahne tasarımı, organizasyonun amacına, konseptine, renklerine ve logolarına uygun olarak yapılır. Festivallerde, sahne tasarımı, festivalin konusuna, tema ve renklerine uygun olarak yapılır. Sahne dekor tasarımı örnekleri, etkinliklerin konseptine, film ve dizi senaryolarına, organizasyon amaçlarına uygun; modern estetik anlayış ve güncel teknolojiyle oluşturulur.

Blog

Led Tabela

LED tabela, bir LED ekran veya dizisi tarafından oluşturulan bir görsel mesajı görüntülemek için kullanılan bir aydınlatma sistemidir. Genellikle dış mekanlarda veya büyük iç mekanlarda reklam [...]

Osmanbey Dijital Baskı

Dijital baskı, bir bilgisayardan ya da akıllı depolama cihazlarından metin ya da grafik içerikli içeriklerin dijital baskı makinesine aktarım işleminin adıdır. Bunun haricindeki öteki pek çok [...]

Şişli Dijital Baskı

Dijital baskı, renkli ya da siyah beyaz baskılar yapmak için bilgisayar teknolojisi kullanılarak oluşturulan baskı türüdür. Dijital baskı kaynakları, bir sayfa düzenleme programı ile bilgisayar [...]

Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayacaktır.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

WhatsApp - Sipariş Hattı