Osmanbey Dijital Baskı

Dijital baskı, bir bilgisayardan ya da akıllı depolama cihazlarından metin ya da grafik içerikli içeriklerin dijital baskı makinesine aktarım işleminin adıdır. Bunun haricindeki öteki pek çok dijital işlemler gibi baskı işlemleri için bilgi sayısal koda dönüştürülerek dijital bir hale getirilir. Dijital baskı sistemi, daha az olan maliyete sahip olması ve çok fazla teknik ayarlama gereği duyulmadan basılacak iş üzerindeki son dakika düzeltmelerini mümkün kılması dolayısıyla birçok pazarda, özellikle kullanıcılar ve ticari firmalar noktasında ofset baskı sistemleri karşısında tercih edilmeye başlanan teknolojik bir sistemdir. Klasik baskı yöntemlerinde olduğu gibi Dijital baskı makineleri ile yapılan baskı işlemlerinde, basılması istenen görüntülerin, baskı altı malzemeler üzerine taşınmasını sağlayan bir kalıp kullanımına kesinlikle ihtiyaç yoktur. Dijital ortamdaki bilgiler, dijital baskı makinesi tarafından kullanılan RIP yazılımına aktarılır.  Dijital baskı işlemi gerçekleşir ve devamında baskı sonrası işlemler safhasına gelinir. Bütün bu işleri oluşturan ve bu işlemleri dijital bir alt yapıyla gerçekleştiren makinelere dijital baskı makineleri denilmektedir. Birbirinden farklı dört adet teknolojinin kullanıldığı dijital baskı teknolojileri kendi aralarında birçok kategoride incelenmektedir. Bunlar; yazıcılar, geniş format dijital baskı makineleri, üretim makineleri, dijital ofset baskı makineleri olarak sayılabilir.

Osmanbey dijital baskı firmaları dijital baskı sahasında uzun yıllardır faaliyet göstermektedir. Dev metropol İstanbul’un sayılı iş merkezlerinden Osmanbey’de reklam ve tanıtım alanında faaliyet gösteren pek çok işletme yer almaktadır. Osmanbey dijital baskı firmaları gelişmiş dijital teknolojik imkânlarla dijital baskı faaliyetlerini yürütmektedir. İşte gelişmiş dijital teknolojilerden bahsederken dijital baskı makineleri ilk sırada yer alır. Çünkü bu gelişmiş cihazlar bu baskı sektörünün adeta can damarıdır. Çünkü bilgisayarda düzenlenen tasarım, dijital baskı makinelerine aktarılarak baskı işlemi yapılmaktadır. Bilgisayar üzerinde prova alınabilmesi ve gereksiz provalara ihtiyaç duyulmaması bu baskı tekniğinin en önemli avantajlarından birisi olarak gösterilmektedir. Bu bağlamda bilgisayarlar ile entegre biçimde çalışabilen bu baskı makineleri artık geleneksel yönteme göre pek çok işlemi zahmetsiz ve masrafsız bir biçimde rahatlıkla halledebilmekte ve kullanıcılara hem zaman hem de emek noktasında olağanüstü artılar kazandırmaktadır. Dijital baskı fiyatları, bütün bu sebeplerden dolayı uygun aralıklarda yer almaktadır. Uygun dijital baskı fiyatları, tercih edilebilirlik noktasında ihtiyaç sahiplerinin dikkatini çekmektedir. Mesela dijital baskı tasarımı ofset baskı tekniğine nazaran hem daha pratik hem de değinildiği üzere gayet uygun maliyetlidir. Bu nedenle bu teknolojinin en önemli kısmını geniş format dijital baskı makineleri oluşturur.

Osmanbey dijital baskı sahasında kullanılan dijital baskı makineleri, kullandıkları sisteme ve materyale göre iç mekân baskı makineleri ve dış mekân baskı makineleri olmak üzere kategorize edilmiştir. İç mekân için kullanılan baskı makineleri, ürünlerinin kullanım alanı iç mekân olduğundan, bu makinelerin baskı genişlikleri azami 150 cm civarındadır. İşte bu makineler; hitap ettikleri saha gereği yüksek çözünürlükte baskı üretmek için tasarlanmıştır. Bu sebeple baskı materyali ile temasında kolay dağılmayan su bazlı mürekkep kullanarak çalışırlar. Bu sistemde yüksek kalitede çözünürlük esas olduğundan baskı materyali çok büyük bir önem arz etmektedir. Dış mekân için kullanılan baskı makineleri, iç mekâna göre daha düşük çözünürlükte baskı kalitesine sahip oldukları için daha hızlı baskılar üretebilmektedirler. Bunun haricinde serigrafi baskı tekniğinin yeterli gelmediği durumlarda dış mekân baskı makineleri devreye girmektedir. Bu makineler, sert ve düzgün yüzeylere kolaylıkla baskı yapabilecek teknolojiye sahiptirler. Maliyet ve uygulama zamanının düşük olmasından tasarruf elde edilmektedir. Aslında dijital baskı, günümüz çalışma hayatının en faydalı teknolojilerindendir. Çağımızda ticari hayatın temsilcileri reklam ve tanıtımın gücüne inanmakta ve araştırma geliştirme faaliyetlerinin yanında reklam ve tanıtım giderlerine çok büyük rakamlar ayırmaktadır. Dijital baskı tasarım sistemleri pek çok firmanın bilinirliğini, tanınırlığını artırarak çok geniş kesimlerle irtibat ve iletişim kurmalarına vesile olmaktadır. Bu minvalde Osmanbey dijital baskı firmaları, verdikleri dijital baskı hizmetleri ile pek çok kişi ve işletmenin hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Recommended Posts

Leave a Comment

Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayacaktır.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search

WhatsApp - Sipariş & Destek