Sahne Kiralama Fiyatları

Önemli günlerde sizin ve firmanız için bir fırsat niteliğinde olan organizasyonlar düzenlemektesiniz. Bu organizasyonlar sizi geleceğe emin adımlarla taşıyan araçlardır. Fuarlar, tanıtımlar, konserler, gösteriler, lansmanlar ve çeşitli aktiviteler bu tip organizasyonlardan bazılarıdır. Bu organizasyonların ortak özelliği, sunum yapılacak faaliyetin yerden belli yüksekliklerde belli ölçülerde kurulmuş olan platform şeklinde adlandırdığımız sahneler aracılığıyla yapılmasıdır. Sahne, etkinliklerin temel odağındaki gösteri aracıdır. Bu etkinliklerde daha ziyade sahne kiralama yöntemine başvurulur. Kiralama, pratik bir çözüm yöntemidir. Çünkü düzenlenecek etkinlikte kurulacak sahne, kısa süreli de olsa çözüm odaklı bir yöntemdir. Önemli günlerinizde herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmamak için faaliyetlerinizi önceden planlamalısınız. Planlama, her türlü eylem öncesinde yapılması gereken bir işlemdir. Profesyonel sahne kiralama eylemi, de yoğun bir ön hazırlık aşaması olan bir iştir. Sahne, tek başına yerden yükseltilmiş bir platformdan ibaret değildir. Sahne organizasyonu, alanında uzman bir ekiple ön hazırlık aşamasından geçirilip yapılan ciddi bir iştir. Bu aşamada, sahne sistemi kiralama işleminden bahsetmek gerekir. Sahne, esasında bir sitem dâhilinde kurulur. Bu işin belli başlı maddeleri vardır. Ses sistemi, ışık sistemi, dekor sahnenin üç temel bileşenidir. Sahne kiralama işinden bahsederken aslında bu sitemlerin kiralanması işin içine girer. Bu kiralama hizmetleri tek tek sunulduğu gibi bir bütün dâhilinde de sunulur.

Sahne dekor kiralama

Dekor, organize edilen bir etkinlik dâhilinde yapılacak bir sunum ya da gösteride hazırlanan sahneyi süsleyerek amaca uygun biçimde kullanılmasını sağlayan araçlar bütünüdür. Sahne dekor kiralama işi, organizasyon firması ve katılımcı arasında konuşulup ayarlanır. Etkinliğin ruhuna uygun hazırlanan dekor her zaman ilgileri üzerine çeker ve etkinliğe renk katar. O yüzden dekor seçiminin hassasiyetle ve hedef odaklı yapılması gerekir.

Sahne ses sistemi kiralama

Ses sitemi, sahnelenecek organizasyonların en temel ekipmanlarındandır. Bu sitemlerin içinde; hoparlör sistemleri, ses mikserleri, mikrofonlar, sehpa ve kurulacak standlar yer alır. Bu donanımlarla hem iç hem de dış mekânlarda yüksek kalitede ses iletimine sahip olursunuz. Sahne ses sistemi kiralama işinde planlamanın önceden yapılması, gerekli malzemelerin program öncesinde yerleştirilip genel provaların yapılması elzemdir. Aksi takdirde planlanmamış sahne ses sistemi ciddi biçimde başınızı ağrıtabilir.

Sahne ışık sistemi kiralama

Günümüzün gelişen teknolojisi sahne ışıklandırma sistemlerinin de yenilenmesine, gelişmesine katkı sunuyor. Strobe ışık, lazer, gök tarayıcısı, hareketli robot, sahne spotları, ışık kontrol masaları ve sanatsal aydınlatmalar günümüz sahne ışıklandırılmasında kullanılır. Özel tasarımlarla tiyatro, konser, animasyon, sahne performansı gibi pek çok alanda kullanılan bu sistemler bir organizasyonun kusursuz biçimde gerçekleştirilmesi için büyük kolaylıklar sağlıyor. Sahne ışık sistemi kiralama alanında etkin ve profesyonel çözüm önerileri sunuyoruz.

Recommended Posts

Leave a Comment

Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa zamanda sizi arayacaktır.

Not readable? Change text.

Start typing and press Enter to search